Spegel sengustaviansk
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, 1800-talets början, svensk empire, förgylld och bemålad, dekor i pastellage, etikettmärkt Clas Eric Reding Carlskrona (verksam 1808-18), ca 109x47 cm
Renoverad kompletterad, delvis senare bronsering, sprickor
762239
2020-04-16