Spegel sengustaviansk

Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk

Klubbat för:

3 000 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

SPEGEL, 1800-talets början, svensk empire, förgylld och bemålad, dekor i pastellage, etikettmärkt Clas Eric Reding Carlskrona (verksam 1808-18), ca 109x47 cm

Kuntoraportti

Renoverad kompletterad, delvis senare bronsering, sprickor

762239

Päivämäärä:

2020-04-16