Fat KIna
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, Kina, (6) samt tallrikar, bojan, mugg, 1700/1800-tal, floral och figural dekor i underglasyrblått, bojanens höjd ca 17 cm
Bojanen med senare och lagat lock, runda fatet med klammerlagning, lilla runda fatet med spricka, muggen med nagg, bruks och åldersrelaterat slitage
762254
2020-04-19