Fat KIna

Fat KIna
Fat KIna
Fat KIna
Fat KIna
Fat KIna
Fat KIna
Fat KIna
Fat KIna
Fat KIna
Fat KIna
Fat KIna
Fat KIna

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, Kina, (6) samt tallrikar, bojan, mugg, 1700/1800-tal, floral och figural dekor i underglasyrblått, bojanens höjd ca 17 cm

Bojanen med senare och lagat lock, runda fatet med klammerlagning, lilla runda fatet med spricka, muggen med nagg, bruks och åldersrelaterat slitage

762254

2020-04-19