GUSTAF ADOLF TENGGREN: Porträtt av Viktor Peterson

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

GUSTAF ADOLF TENGGREN (1896-1970): Porträtt av Viktor Peterson, signerad och daterad G. Tenggren 1918, olja på duk, 55 x 46 cm.

Viktor Peterson, bror till Gustaf Tenggrens hustru Anna

762332

2020-05-10