Mässingskrona
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MÄSSINGSKRONA, barockstil, 1800-tal, 5 ljusarmar samt 3 dekorelement, 3 stavar med öglor för förlängning, kronans höjd ca 60 samt diameter 65 cm, stavarna 52 samt 27 cm
Ej komplett, bruks och åldersrelaterat slitage
762442
2020-04-20