Bägare silver
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 200 SEK
BÄGARE med handtag, 4 st, 1800-talets första hälft, silver, olika mästarstämplar, varav 2 st på kulfötter, delvis graverad dekor, höjd 5-6,5 cm
2 hänklar med lagning, spår av invändig förgyllning, bucklor
762535
2020-04-19