Broscher örhängen silver

Broscher örhängen silver
Broscher örhängen silver
Broscher örhängen silver
Broscher örhängen silver
Broscher örhängen silver
Broscher örhängen silver

Klubbat för:

2 600 SEK

3 000 SEK

BROSCHER, 2 st., silver, jugend, varav en med cabochonslipad bärnsten, stämplad Grann & Laglye, Copenhagen 1906-, längd 5-6 cm, total vikt ca 28,5 g, askar medföljer varav en märkt Georg Jensen Sølv,
GEORG JENSEN, örhängen/clips, 1 par, sterlingsilver, Denmark, efter 1945, höjd 1,6 cm, vikt ca 10,3 g, originalask

Bärnsten med slitage och kantnagg, en brosch omarbetad från hänge till brosch (tennlödningar)

762627

2020-04-18