Salvador Dali "Stockholms slott"
Klubbat för:
13 500 SEK
8 000 SEK
SALVADOR DALI (1904-1989): "Stockholms Slott", torrnålsgravyr kolorerad med stencil, 1976, signerad med blyerts, numrerad 94/450, utgiven av Galerie Börjeson, Malmö, plåtstorlek ca 39 x 59 cm, bladstorlek 58 x 79 cm.
Något gulnad, enstaka smärre fläckar, ej examinerad ur ram.
762648
2020-04-20