Golvur 1700-tal
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVUR, 1700-tal, barock, urtavla daterad 1729, höjd ca 220 cm, nyckel och lod finns
Kraftigt slitage med krackelyr och färgbortfall, senare bronsera doch bemålad, nyckel, lod finns, funktionen garanteras ej,
762744
2020-04-20