Golvur 1700-tal

Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

1 500 SEK

GOLVUR, 1700-tal, barock, urtavla daterad 1729, höjd ca 220 cm, nyckel och lod finns

Kraftigt slitage med krackelyr och färgbortfall, senare bronsera doch bemålad, nyckel, lod finns, funktionen garanteras ej,

762744

2020-04-20