Collier och brosch silver, Danmark
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
COLLIER, BROSCH, sterlingsilver, 1900-talets mitt, Danmark, av Poul Warmind, strömlinjeformade länkar, haklås, längd ca 36 cm, vikt ca 27 g resp. Einar Dragstedt, med rundslipad svart sten, bredd ca 4 cm, vikt 12 g
Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, smärre oxidering och repor
762757
2020-04-20