Collier och brosch silver, Danmark

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

COLLIER, BROSCH, sterlingsilver, 1900-talets mitt, Danmark, av Poul Warmind, strömlinjeformade länkar, haklås, längd ca 36 cm, vikt ca 27 g resp. Einar Dragstedt, med rundslipad svart sten, bredd ca 4 cm, vikt 12 g

Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, smärre oxidering och repor

762757

2020-04-20