Fickur Frankrike ca 1800

Fickur Frankrike ca 1800
Fickur Frankrike ca 1800
Fickur Frankrike ca 1800
Fickur Frankrike ca 1800
Fickur Frankrike ca 1800
Fickur Frankrike ca 1800
Fickur Frankrike ca 1800
Fickur Frankrike ca 1800

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FICKUR, Frankrike, silver, ca 1800, manuellt urverk, spindelgång, mineralglas, urtavla med romantiskt landskapsscen, diam ca 53 mm, vikt ca 89.9 g

Boett med lagningar/ bortfall. Åldersrelaterat slitage. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

762951

2020-04-26