Fickur Frankrike ca 1800
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FICKUR, Frankrike, silver, ca 1800, manuellt urverk, spindelgång, mineralglas, urtavla med romantiskt landskapsscen, diam ca 53 mm, vikt ca 89.9 g
Boett med lagningar/ bortfall. Åldersrelaterat slitage. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
762951
2020-04-26