Skulptur Kraitz

Skulptur Kraitz
Skulptur Kraitz
Skulptur Kraitz
Skulptur Kraitz
Skulptur Kraitz
Skulptur Kraitz
Skulptur Kraitz
Skulptur Kraitz
Skulptur Kraitz
Skulptur Kraitz
Skulptur Kraitz
Skulptur Kraitz

Klubbat för:

2 200 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

KRAITZ, Ulla och Gustav (född 1936 resp 1926) skulptur, stengods, signerad, i form av hästhuvud, på svart granit sockel, höjd ca 9,5 cm (15,5 cm inkl sockel)

Zustandsbeschreibung

Sockel med nagg

763045

2020-04-22