Parti porslin Kina

Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

800 SEK

PARTI PORSLIN, 3 delar, Kina, 1800/1900-tal, lockurna, lockbojan samt skål, dekor i underglasyrblått, höjd 6-12,5 cm.

Bruksslitage, skålen lagad och med nagg.

763052

2020-04-24