Rörstrand matservis

Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, matservis, 43 dlr, porslin, 1900-talets början, rosa naturalistisk dekor, bestående av: 22 mattallrikar, 4 djupa tallrikar, 8 större assietter, 5 mindre assietter, terrin på fat, såsterrin, 2 uppläggningsfat

Enstaka nagg, slitage.

763158

2020-04-24