Rörstrand matservis
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖRSTRAND, matservis, 43 dlr, porslin, 1900-talets början, rosa naturalistisk dekor, bestående av: 22 mattallrikar, 4 djupa tallrikar, 8 större assietter, 5 mindre assietter, terrin på fat, såsterrin, 2 uppläggningsfat
Enstaka nagg, slitage.
763158
2020-04-24