Edition Argent Serveringsset 3 delar rokokostil
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSSET, 3 delar, silver, rokokostil, GEWE, Malmö, 1979-1981, samtliga delar signerade Karl Ekman, bestående av gräddsnipa, sockerskål samt bricka, rik dekor med medaljonger, bladverk och blommor, uppsvängda hänklar, invändigt förgyllda, höjd ca 50 mm, vikt ca 345 g
Nyskick.
763260
2020-04-25