Edition Argent Serveringsset 3 delar rokokostil

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SERVERINGSSET, 3 delar, silver, rokokostil, GEWE, Malmö, 1979-1981, samtliga delar signerade Karl Ekman, bestående av gräddsnipa, sockerskål samt bricka, rik dekor med medaljonger, bladverk och blommor, uppsvängda hänklar, invändigt förgyllda, höjd ca 50 mm, vikt ca 345 g

Nyskick.

763260

2020-04-25