Barbro Nilsson matta, Paula, gul

Såld för:

170 000 SEK

Utropspris

60 000 SEK

BARBRO NILSSON (1899-1983), matta, "Paula, gul", för AB Märta Måås-Fjetterström, gobelängteknik, signerad AB MMF BN, mått ca 336 x 243 cm

Ingår i temaauktionen: Fortum - en företagsflytt

Smärre slitage

763585

2020-04-30