Marianne Richter, matta, Fasad Grön
Klubbat för:
38 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MARIANNE RICHTER (1916-2010), matta, "Fasad Grön", för AB Märta Måås-Fjetterström, rölakan, signerad MR, AB MMF, mått ca 236 x 163 cm
Ingår i temaauktionen: Fortum - en företagsflytt
Ställvis skador/slitage på fransar,
763587
2020-04-30