Marianne Richter, matta, Fasad Grön

Klubbat för:

38 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

MARIANNE RICHTER (1916-2010), matta, "Fasad Grön", för AB Märta Måås-Fjetterström, rölakan, signerad MR, AB MMF, mått ca 236 x 163 cm

Ingår i temaauktionen: Fortum - en företagsflytt

Ställvis skador/slitage på fransar,

763587

2020-04-30