Reinhold Ljunggren färglitografier

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

800 SEK

REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), 2 st färglitografier, "Sommarnatt" samt stadsvy, signerade samt numrerade 10/40 respektive 188/250, bildstorlek ca 24,5 x 30,5 cm respektive 21 x 37 cm. Bok "Reinhold Ljunggren Dedn sköna verkligheten", Martin Strömberg, Bonniers, medföljer.

Ej examinerade ur ram, en av dem gulnad.

763592

2020-04-27