Salongsbord
Vollendet
2020-04-22
763645
| Höchstes Gebot | 300 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
SALONGSBORD, karl johanstil, tidigt 1900-tal, oval bordskivoa, björk samt masurbjörkfanér, lådor vid sarg, beslag i mässing, fällklaffar vid kortsidor, fotavslut i form av lejontassar, höjd ca 75. 85x92, fällklaffar ca 27 cm
Bruksslitage, fuktfläckar kring toppskiva