Salongsbord

Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord
Salongsbord

Klubbat för:

300 SEK

1 500 SEK

SALONGSBORD, karl johanstil, tidigt 1900-tal, oval bordskivoa, björk samt masurbjörkfanér, lådor vid sarg, beslag i mässing, fällklaffar vid kortsidor, fotavslut i form av lejontassar, höjd ca 75. 85x92, fällklaffar ca 27 cm

Bruksslitage, fuktfläckar kring toppskiva

763645

2020-04-22