Edition Luxe A. Lange & Söhne fickur ca 1890

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

A. LANGE & SÖHNE, fickur, ca 1890, manuellt urverk, mineralglas, oxiderat järn, monogram i rödguld, serie nr. 33260, verk nr. 33260, diam ca 51 mm

Urtavla med lagning. Åldersrelaterat slitage. Fungerar ej vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

763746

2020-06-07