Edition Luxe A. Lange & Söhne fickur ca 1890
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
A. LANGE & SÖHNE, fickur, ca 1890, manuellt urverk, mineralglas, oxiderat järn, monogram i rödguld, serie nr. 33260, verk nr. 33260, diam ca 51 mm
Urtavla med lagning. Åldersrelaterat slitage. Fungerar ej vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
763746
2020-06-07