Brännvinskantiner flintgods

Brännvinskantiner flintgods
Brännvinskantiner flintgods
Brännvinskantiner flintgods
Brännvinskantiner flintgods
Brännvinskantiner flintgods
Brännvinskantiner flintgods

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BRÄNNVINSKANTINER 2 st, flintgods med mässungstappar, tryckt dekor av fåglel respektive hjortdjur, England, sent 1800-tal, höjd ca 32 cm.

Bruksslitage, en med flisa kring mynningen samt sprickor.

763749

2020-04-27