Arvid Ekberg

Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg

Klubbat för:

3 200 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

ARVID EKBERG, "Wexiö Guld" (1887-1939), matservis, 95 dlr., porslin, Gustafsberg, dekor i grönt och guld, bestående av: 19 flata mattallrikar, 21 djupa mattallrikar, 8 assietter, 15 förättstallrikar, 11 underfat, 6 koppar, terrin, 2 såsskålar, kanna, 2 skålfat, 7 uppläggningsfat, 3 mindre uppläggningsfat,

Zustandsbeschreibung

Slitage, missfärgningar, nagg förekommer

763763

2020-04-22