Oidentifierad konstnär oljemålningar

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

OIDENTIFIERADE KONSTNÄRER (1800-tal): (3) Herrporträtt, föreställande Karl Gabriel Törner, Kamrer i Stockholms Brandkontor (1810-1873), otydligt signerad, respektive Johan Mauritz Törner, Arkivarie i Skandia (1803-1878), otydligt signerad, respektive Johan Carl Schmideberg, Banko-Kommissarie (1727-1797), otydligt monogramsignerad, samtliga olja på duk, ca 43x35,5 cm

Ramar med slitage/bortfall

763787

2020-04-22