Ikon

Ikon
Ikon
Ikon
Ikon
Ikon
Ikon

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

IKON, Kristus Acheiropoeter (Mandylion, "Inte skapad av människohand", Centrala Ryssland. 1800-talets andra hälft, äggtempera och olja på pannå, rizai försilvrad metall,, ca 30x26 cm

Slitage, mindre bucklor

763906

2020-04-23