Lars Petter Sjöström gouache
Klubbat för:
38 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
LARS PETTER SJÖSTRÖM (1820-1896): Fartygsporträtt av briggen "Knut Åkerhjelm" (1855-1908), med Malmö slott och St Petri kyrka i bakgrunden, signerad och daterad LP Sjöström, 1866, gouache, bildmått ca 43x60 cm
763917
2020-04-26