Bojan och fat Imari Japan

Bojan och fat Imari Japan
Bojan och fat Imari Japan
Bojan och fat Imari Japan
Bojan och fat Imari Japan
Bojan och fat Imari Japan
Bojan och fat Imari Japan

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, FAT samt VAS,3 dlr, Imari, Japan 18/1900-tal, handmålad dekor i blått och rött samt guld, fatets mått ca 26x23, vasens höjd ca 19, skål med lock, höjd ca 11, diameter 15 cm

Glasyrdefekt vid skål med lock i form av sprickbildning, krackelyr

763977

2020-04-24