Svanstol
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SVANSTOL, 1800-talets andra hälft, stomme i ek, främre benparet med hjul, stoppad och med textil klädsel samt toffsar, sitthöjd ca 45, högsta höjd 89 samt djup 80 cm
Några toffsar saknas, bruks och åldersrelaterat slitage
763991
2020-04-24