Parti Silver
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SILVER, ca 32 dlr, bestående bl.a. av: 1 sked, Nils Orstedt (Norrköping, 1745-1769), 1 serveringssked, Rey Urban, sterlingsilver, Stockholm, 1990, 25 mocca/kaffe/sockerskedar, olika modeller, omkring 1900-talet, 2 saltkar på fot, svenska importstämplar, 1 samesked m.m, total vikt ca 722 g
Visst slitage
764020
2020-04-23