Litografiska fågelplanscherLennart Sand

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 200 SEK

LITOGRAFISKA FÅGELPLANSCHER. LENNART SAND, "Skisser efter naturen och på sten ritade av Lennart Sand". Vikmanshyttan/Österå, 1988, grönt originalhalvfranskt band med guldpräglad ryggtitel och marmorerade pärmpapper, mått 43x36 cm

Boken tryckt i 690 numrerade exemplar, varav detta med nr 40

Smärre slitage

764045

2020-04-24