Einar Jolin, Rådjurskalf, akvarell, 1947
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
EINAR JOLIN (1890-1976): Rådjurskalf, signerad och daterad Einar Jolin 23 Aug 1947, akvarell på papper, 46,5x31 cm.
UTSTÄLLD
Samlingsutställning, Skövde konsthall, februari 1948, katalognr 55
764078
2020-05-10