Salongsbord, art déco

Salongsbord, art déco
Salongsbord, art déco
Salongsbord, art déco
Salongsbord, art déco
Salongsbord, art déco
Salongsbord, art déco
Salongsbord, art déco
Salongsbord, art déco

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SALONGSBORD, 1900-talets första hälft, art déco, mörkbetsad och lackerad björk, hylla, träskuren dekor, höjd ca 60, diameter ca 82 cm

Bruksslitage, repor och avslag, enstaka sprickor på tre av bordsbenen, krackeleringar och skador i lacken

764154

2020-04-25