Wilhelm Kåge, vas "Surrea"

Wilhelm Kåge, vas
Wilhelm Kåge, vas
Wilhelm Kåge, vas
Wilhelm Kåge, vas
Wilhelm Kåge, vas
Wilhelm Kåge, vas
Wilhelm Kåge, vas
Wilhelm Kåge, vas
Wilhelm Kåge, vas
Wilhelm Kåge, vas

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WILHELM KÅGE (1889-1960), "Surrea", vas, Gustavsberg studio 1980-tal, i form av två förskjutna vaser, vit glasyr, stämplad Surrea Gustavsberg Sweden, höjd 23 cm

764238

2020-04-23