Wilhelm Kåge "Guldsurrea"

Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WILHELM KÅGE (1889-1960), "Guldsurrea", vas, Gustavsberg studio 1980-tal, i form av två förskjutna vaser, vit glasyr med förgylld dekor, stämplad Surrea Gustavsberg Sweden, höjd 25 cm

764241

2020-04-23