Mask Afrika

Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika

Klubbat för:

1 100 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

MASK, 1900-tal, Asmat, Papua Nya Guinea, skuren i trä samt bemålad, kalkad och med iläggningar av snäckor, vildsvinsbetar, tagel och bast, höjd ca 60 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, bortfall av ytbehandling (större bit under hakan på masken)

764348

2020-04-25