Klubbat för:
700 SEK
Schätzwert
5 000 SEK
Beschreibung
SKULPTUR, 1900-tal, Dogon, Mali i form av tjuderpåle för hövdingens häst, skuren i trä samt svärtad, höjd ca 174 cm
Proveniens: Hebergs Auktioner
Zustandsbeschreibung
Slitage, nagg, torrsprickor
764349
2020-04-25
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner