Skulptur Songye Kongo
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
3 500 SEK
SKULPTUR Songye, Kongo, 1900-talets första hälft, skuren i trä med rester av svärta, samt horn, kopparring, tråd och fjädrar, höjd ca 42 cm
Proveniens: Inköpt på De Zwaan Auctions, Amsterdam, 2018
Torrsprickor, slitage
764351
2020-04-25