Empire silverskål A.G. Roos

Empire silverskål A.G. Roos
Empire silverskål A.G. Roos
Empire silverskål A.G. Roos
Empire silverskål A.G. Roos
Empire silverskål A.G. Roos
Empire silverskål A.G. Roos
Empire silverskål A.G. Roos
Empire silverskål A.G. Roos

Klubbat för:

620 EUR

Utropspris

400 EUR

SKÅL, ANDERS GOTTFRID ROOS, silver, Åbo 1832, invändigt förgylld, höjd 7 cm, diameter 13 cm, vikt 220 g

Slitage , liten buckla, gravering: Curaitori Egregio Borea-Fiénones

764473

2020-05-17