Askar lackarbete Ryssland
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ASKAR, 6+2 st, 19/2000-tal, lackarbete, merparten Ryssland, figurmotiv, varav 5 st med bemålade signaturer, delvis daterade, 2 askar med lackerat tryck resterande med bemålade motiv, längd ca 5-20,5 cm
Mindre slitage, en ask(tryckt motiv) med skador
764479
2020-04-23