Askar lackarbete Ryssland

Askar lackarbete Ryssland
Askar lackarbete Ryssland
Askar lackarbete Ryssland
Askar lackarbete Ryssland
Askar lackarbete Ryssland
Askar lackarbete Ryssland
Askar lackarbete Ryssland
Askar lackarbete Ryssland
Askar lackarbete Ryssland
Askar lackarbete Ryssland
Askar lackarbete Ryssland
Askar lackarbete Ryssland
Askar lackarbete Ryssland
Askar lackarbete Ryssland

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ASKAR, 6+2 st, 19/2000-tal, lackarbete, merparten Ryssland, figurmotiv, varav 5 st med bemålade signaturer, delvis daterade, 2 askar med lackerat tryck resterande med bemålade motiv, längd ca 5-20,5 cm

Mindre slitage, en ask(tryckt motiv) med skador

764479

2020-04-23