Stig Lindberg tallrikar Löja
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG, "Löja", tallrikar, 8 st, Gustavsberg, tillverkade under 1948-1961, flintgods med handmålad dekor av fiskar och sjöväxter, diameter ca 24,5 cm
En tallrik av senare produktion, en tallrik med nagg, i övrigt bruksslitage i form av dekorslitage
764543
2020-04-25