Stig Lindberg tallrikar Löja

Stig Lindberg tallrikar Löja
Stig Lindberg tallrikar Löja
Stig Lindberg tallrikar Löja
Stig Lindberg tallrikar Löja
Stig Lindberg tallrikar Löja
Stig Lindberg tallrikar Löja
Stig Lindberg tallrikar Löja
Stig Lindberg tallrikar Löja
Stig Lindberg tallrikar Löja
Stig Lindberg tallrikar Löja
Stig Lindberg tallrikar Löja
Stig Lindberg tallrikar Löja
Stig Lindberg tallrikar Löja
Stig Lindberg tallrikar Löja
Stig Lindberg tallrikar Löja
Stig Lindberg tallrikar Löja

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STIG LINDBERG, "Löja", tallrikar, 8 st, Gustavsberg, tillverkade under 1948-1961, flintgods med handmålad dekor av fiskar och sjöväxter, diameter ca 24,5 cm

En tallrik av senare produktion, en tallrik med nagg, i övrigt bruksslitage i form av dekorslitage

764543

2020-04-25