Slaglåspistol

Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol

Klubbat för:

15 000 SEK

8 000 SEK

SLAGLÅSPISTOL, brittisk, 1800-talets mitt, dubbelpipig bockmodell, signerad Sam & C Smith London för Samuel & Charles Smith, räfflade pipor, kaliber ca 18,5 mm, med proof-marks, laddstock i hank, bälthake, nätskuren kolv med tumplåt i silver med släktvapen med motto Nec Temere, Nec Timide, troligen Bainbrigge of Lockington Hall and Woodseat Hall, längd ca 30 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Bortfall på kolv

764878

2020-05-24