Berndt Friberg
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981): vaser, 2 st, miniatyrer, diskusformade, Gustavsberg, stengods, aniaraglasyr samt blank brun glasyr, samtliga signerade Friberg samt med Studiohanden, årsbokstav N samt P, höjd ca 4-4,5 cm diamater 5 cm
Smärre slitage
764945
2020-04-30