Niki Cash
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NIKI CASH (född 1973): "Cash doin it right", signerad och numrerad 10/60, gicleéprint, ca 60x60 cm.
Cash bildspråk präglas av New York, sent sjuttiotal. I mitten av åttiotalet var Cash med och grundade konstnärsgruppen D.I.R. (DUZ IT RIGHT), Stockholm, som verksamma främst längs Kungsängenlinjen.
765162
2020-04-28