Niki Cash

Niki Cash
Niki Cash
Niki Cash
Niki Cash
Niki Cash
Niki Cash

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

NIKI CASH (född 1973): "Cash doin it right", signerad och numrerad 10/60, gicleéprint, ca 60x60 cm.

Cash bildspråk präglas av New York, sent sjuttiotal. I mitten av åttiotalet var Cash med och grundade konstnärsgruppen D.I.R. (DUZ IT RIGHT), Stockholm, som verksamma främst längs Kungsängenlinjen.

765162

2020-04-28