Ett par golvlampor Hans-Agne Jakobsson

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

HANS-AGNE JAKOBSSON, "G-50", golvlampor, ett par, Markaryd 1960-tal, fot av mässing, kupa av vitt opakt glas, skärmar av ljus textil, etikettmärkta HANS-AGNE JAKOBSSON AB MARKARYD G 50, höjd 155 cm

Slitage, skärmarna med fläckar och tryckmärken, en strömbrytare med spricka och en annan med skada

765264

2020-05-10